Przygotowania do sezonu.
Pragniemy poinformować Państwa o poczynionych inwestycjach w naszym ośrodku narciarskim. Zwiększyliśmy wydajność systemu sztucznego naśnieżania. Druga pompa oraz nowe armatki pozwolą znacznie skrócić czas naśnieżenia tras zjazdowych. Potrzebne będą tylko 2-3 doby mrozu aby uruchomić stację narciarską. Kolejną inwestycją poprawiającą komfort jest nowy sanitariat przy dolnej stacji nowej kolei linowej "Bolek".
Dodano 13 Listopada 2014 przez Przemek
WIOSNA W KAMIENICY
Zima w tym sezonie była delikatnie mówiąc nie najlepsza, aczkolwiek w przeszłości takie zimy też bywały. Nie było w ogóle opadów śniegu, a co gorsze nie było również mrozu, który mógł by nam umożliwić uruchomienie systemu naśnieżania. Było, minęło i nie będziemy do tego wracać. Optymistyczne jest to, że mamy dużo czasu na przygotowanie się do następnej zimy, która będzie na pewno dobra. Udało nam się uruchomić w styczniu nowo wybudowaną kolej linową na stoku od strony Bolesławowa o nazwie "Bolek", która przez kilka tygodni była czynna ku uciesze naszych miłych gości. W sezonie letnim mamy zamiar wykonać szereg prac głównie związanych z rozbudową systemu naśnieżania tras zjazdowych. W przyszłym sezonie brak śniegu nie powinien nas zaskoczyć. Planujemy również pewne przebu- dowy istniejących wyciągów i tras zjazdowych w celu podniesienia standardu. O postępach prac będziemy informować na bieżąco. Póki co to zapraszamy na lato, które u nas jest również piękne.
Dodano 07 Kwietnia 2014 przez Przemek
Noclegi
Z radością informujemy, że przygotowaliśmy dla Państwa dwa apartamenty czteroosobowe zlokalizowane przy naszej Karczmie. Serdecznie zapraszamy, kontakt znajdą Państwo w zakładce kontakt.
Dodano 27 Lutego 2014 przez Lukasz
Dofinansowanie z Unii Europejskiej
ccW związku z realizacją projektu „Rozbudowa i wdrożenie nowych usług turystycznych w Stacji Narciarskiej „Kamienica” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013, w SN Kamienica sp. z o. o. od 2014 r. można skorzystać z trzech nowych usług, tj.: noclegowych, „Gra w petankę” oraz usługi „Stoku slalomowego”.
Dodano 27 Lutego 2014 przez Lukasz
Brak warunków
Niestety warunki atmosferyczne zmusiły nas do zamknięcia ośrodka. Wiosenne temperatury topią śnieg i nie pozwalają dośnieżać stoku. Czekamy na powrót zimy który może w końcu nastąpi.
Dodano 22 Lutego 2014 przez Przemek
Ferie dolnośląskie
Od dzisiaj rozpoczynamy ferie woj. dolnośląskiego. Od strony Bolesławowa czynna jest kolej linowa Bolek (9.00-22.00). Warunki do szusowania są bardzo dobre. Kamera na naszej stronie pokazuje właśnie ten stok. Wybierając się do nas na narty trzeba pamiętać o tym, że stoki od strony Kamienicy są nieczynne z powodu braku śniegu. Aby dojechać do kolei Bolek trzeba przejechać przez Bolesławów w stronę czeskiej granicy. Serdecznie zapraszamy na narty.
Dodano 15 Lutego 2014 przez Przemek
Wieczorne jazdy
W Kamienicy jeździmy od 9:00 do 22:00. Jazdy wieczorne, gdy temperatura spada kilka stopni poniżej zera, są szczególnie widowiskowe na oświetlonym stoku:
Dodano 03 Lutego 2014 przez Lukasz
Dobre warunki do szusowania.
Zapraszamy na stok od strony Bolesławowa. Można szusować od godziny 9.00 do 22.00. Komfortowy transport zapewnia nowa kolej linowa "Bolek":
Dodano 02 Lutego 2014 przez Przemek
Startujemy!
Dzisiaj nasza kolej linowa od strony Bolesławowa startuje - kręcimy od godziny 9:00 do godz. 22:00! Dla każdego jazda promocyjna w dniu otwarcia - obowiązuje cennik ulgowy! Serdecznie zapraszamy!
Dodano 31 Stycznia 2014 przez Lukasz
Przygotowania do uruchomienia stacji
Niestety drobna awaria systemu naśnieżania nie pozwoliła nam uruchomić ośrodka w ten weekend. Po usunięciu awarii dosypiemy brakujący odcinek i ruszamy:
Dodano 26 Stycznia 2014 przez Przemek
Postępy w naśnieżaniu

Dodano 23 Stycznia 2014 przez Przemek
Naśnieżamy
Pogoda w końcu zmieniła się na zimową. Zaczęliśmy naśnieżać stok pod koleją linową od strony Bolesławowa. O postępach będziemy informować w miarę przyrastania warstwy śniegu:
Dodano 22 Stycznia 2014 przez Lukasz
Uruchomienie kolei linowej

Gotowa kolej czeka na mróz i śnieg :

Pierwsza jazda:
Dodano 12 Stycznia 2014 przez Lukasz
Ciąg dalszy prac

Zaplot liny nośno-napędowej :

Prace wykończeniowe na dolnej stacji
Dodano 09 Stycznia 2014 przez Lukasz
Kolej ma już swoją nazwę
Została nazwana "Bolek"

Dodano 23 Grudnia 2013 przez Lukasz
Dalsze prace

Prace wykończeniowe przy dolnej stacji:

Podpory z bateriami krążków linowych
Dodano 16 Grudnia 2013 przez Lukasz
Ogłoszenie
Ogłoszenie o rozstrzygnięciu ofert na dostawę sprzętu informatycznego wraz z oprogramowaniem do zarządzania sprzedażą i oprogramowanie do rezerwacji nowych usług on-line znajdą Państwo w pliku PDF.
Dodano 10 Grudnia 2013 przez Lukasz
Dalsze postępy w budowie


Dodano 03 Grudnia 2013 przez Lukasz
ZAPYTANIE OFERTOWE
Stacja Narciarska Kamienica realizuje projekt w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007 – 2013 Priorytet 1: Wzrost konkurencyjności dolnośląskich przedsiębiorstw „Przedsiębiorstwa i Innowacyjność”, pn. „Rozbudowa i wdrożenie nowych usług turystycznych w Stacji Narciarskiej „Kamienica”. ZAPRASZAMY DO SKŁADNIA OFERT. Pełne zapytanie ofertowe mogą Państwo znaleźć w pliku PDF
Dodano 02 Grudnia 2013 przez Lukasz
Montaż górnej stacji koleiDodano 28 Listopada 2013 przez Lukasz
Content Management Powered by CuteNews

Starsze wpisy w archiwum (kliknij tutaj)
Portal narciarski:
  Szkółka narciarska
  Wypożyczalnia nart:
 
   
Copyright © 2008 snkamienica.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
code & design: krt.net.pl


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz
z budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013
Fundusze Europejskie dla rozwoju Dolnego Śląska


Tytuł projektu: Rozbudowa i wdrożenie nowych usług turystycznych w Stacji Narciarskiej "Kamienica"