Stacja Narciarska Kamienica

Ski Region Śnieżnik - Kamienica

Stacja narciarska

Ski Region Śnieżnik to trzy ośrodki narciarskie usytuowane w regionie Masywu Śnieżnika, a do których należy Ośrodek Narciarski Czarna Góra oraz Stacja Narciarska Kamienica i Lądek Zdrój. Jest to wspólny projekt tworzących go ośrodków, wspierany przez gminę Stronie Śląskie i Lądek Zdrój. Projekt ten nawiązuje do powstałej w latach 70 koncepcji dużego ośrodka narciarskiego, umiejscowionego na tych terenach.

Celem Ski Region Śnieżnik jest umożliwienie szusowania we wszystkich trzech ośrodkach za pośrednictwem jednego karnetu, który można zakupić w kasach przy stokach w każdym z ośrodków oraz online w Internecie. W ramach karnetu jego posiadacze będą mieli dodatkowo zapewnioną możliwość bezpłatnego przejazdu pomiędzy ośrodkami specjalnie oznaczonymi SKI BUSAMI. Oprócz regularnych karnetów znajdujących się w ofercie ośrodków, flagowym produktem SKI REGION ŚNIEZNIK jest BLACKCARD czyli karnet na 6 dowolnych dni ( 1 dzień = 7 h jazdy) do wykorzystania w danym sezonie narciarskim.

Także w samych ośrodkach na miłośników białego szaleństwa również czeka sporo nowości. Najważniejsze z nich to nowe koleje linowe w Lądku Zdroju i Kamienicy oraz najdłuższa w Polsce zjeżdżalnia grawitacyjna na Czarnej Górze.


Stacja Narciarska Kamienica to:

1,5

km znakomicie przygotowanych tras

550

miejsc parkingowych tuż przy stokach

12 000

miejsc noclegowych

3 i 1

wyciągów i kolei
Stacja narciarska Stacja narciarska